Lumimustikka maja Seinäjoki linnas, Soomes.

Wesse läbi aegade kõige põnevam ning väga personaalse lähenemisega projekt on jõudnud oma kulminatsioonini.

Esmalt
, oleme oma klientidele, Astridile ja Rannole, ääretult tänulikud usalduse eest, et nad lubasid Wessel sisustada oma unistuste kodu. Soovime olla lähituleviku suunanäitajad, eelkõige Skandinaavias, kuid miks ka mitte kogu Euroopas, naturaalsetest toormaterjalist valmistatud mööbli ning sisustuselementide valdkonnas. Antud messimaja perenaise meile etteantud lähteülesande esimene punkt oligi just naturaalsus, seda nii mööbli osas, kui ka viimistlusvahendied valides. Wesse jaoks ei olnud see keeruline, sest seda me just igapäevaselt teemegi - disainime ning valmistame kliendi soovidele vastavat mööblit, märksõnadeks naturaalsed toormaterjalid ning käsitöö. Wesse slogan - We Love Wood, sellele just viitabki ning külastades messieelsel südatalvisel ajal Seinäjoki linna, tõdesime, et metsade, parkide ning veekogudega ümbritsetud linn sobib meie pakutavate lahendustega suurepäraselt.

Mööblikomplektide peamiseks ideeks ning märksõnadeks on noorpere individuaalsed soovid, funktsionaalsus, looduslähedus, Wesse mööblimeistrite käsitööoskuste kõrge kvaliteet ning kemikaalivaba pinnaviimistlus. Soovime elamumessil näidata jätkusuutlikku Eesti disaini ning messijärgselt pakkuda maja omanikele ning nende külalistele positiivseid emotsioone ning silmailu pikkadeks aastateks.

Köök on eelkõige koht, kus sünnivad ideed - koht kus ennast hästi tunda ning kus valmistada suurepärast toitu oma perele ning sõpradele. Köök on kodu süda ja visiitkaart. Antud kööki planeerides lähtusime avarusest ning valgusküllasusest - mõlemat on siin ohtrasti. Kvaliteetsed ning kergestikasutatavad furnituurid, moodne ning energiatõhus Bosch köögitehnika, suured pinnad toiduvalmistamiseks, mahukad sahtlid ja kapid vajalike esemete paigutamiseks, käsitsi valmistatud sepiskäepidemed, suur hulk Wesse meistrite käsitööd, Osmo kvaliteetsed ning naturaalsed õlivahad, tänapäevane moodne disain segatud maalähedase stiiliga - need on peamised, tõenäoliselt Wesse lühikese ajaloo kõige toredamaks kujuneva köögikomplekti olulisimad iseloomuomadused.

Vannitubade mööbli peamisteks märksõnadeks on funktsionaalsus ning vastupidavus, samas rahulikkus ning lihtsus. Töötasapindadel kasutasime Ukraina tamme, mis sai kaetud Osmo väga kvaliteetse õlivahaga, mis kaitseb pinda niiskuse ning otseste veepritsmete eest. Kappide ning sahtlite esipaneelid on valmistatud Eestis kasvatatud männist ning kaetud Osmo katva õlivahaga.

Esiku, läbikäidava garderoobi, lastetubade, kontoriruumi ning avatud söögitoa osas lähtusime samuti eelkõige funktsionaalsusest. Väga palju kasutasime Eestis kasvanud mändi ning Ukraina tamme - viimase osas oleme uhked, et saame oma ettevõtluse ning materjalivalikuga natukenegi toetada Ukraina majandust. Meie suureks lemmikuks on massiivne, Ukraina tammest valmistatud söögilaud, mis mahutab mugavalt laua taha istuma 8 inimest. Laud on kaetud Osmo poolmatt õlivahaga, mis tagab puidu kaitse ja värskuse paljudeks aastateks. Lükanduste ning garderoobide osas kasutasime ainult kvaliteetseid furnituure ning lähtusime eelkõige kasutajamugavusest. Lastetubade ning kontori lauad (Ukraina tammest) on nägusad ning kaetud vastavalt Osmo valge matt õlivahaga ning naturaalse poolmatt õlivahaga.

Kogu protsess, ideest kuni lahenduste väljatöötamiseni, on olnud sedavõrd nauditav ning meeldivaid emotsioone pakkuv, et kõik esemed on saanud armsaks ning lõpptulemuse üle võib ainult uhkust tunda. Kõige olulisem selle projekti juures on perekond, kes selles toredas maja elama hakkab - Wesse soovib neile edu ning meeldejäävaid aastaid Seinäjoki linnas.


Projekti info:

Toodete disain  ja sisekujundus: Liis Saare ja Margus Valge (Wesse), mööbel kõik erilahendus ja Wesse originaaldisain.

Materjalid: kõik töötasapinnad (s.h söögilaud ja kontori laud) Ukraina tammest, kaetud naturaalse õlivahaga (Osmo). Kõik nähtavad valged pinnad Eestis kasvanud männist, kaetud valge mööblivärviga (Osmo). Lastetubade lauad Ukraina tamm ja naturaalne tammespoon, kaetud naturaalse õlivaha ning valge peitsiga (Osmo). Tubadevahelised lükanduksed Eestis kasvanud männist, kaetud naturaalse peitsiga (Osmo, einevad toonid);


Majatootja: Honkatalot (www.honkatalot.fi). Arhitekt Pirjo Viitasalo;

Aksessuaarid ja kaunistused: Zoco Home (www.zocohome.com);

Mööbli viimistlus: Osmo (www.osmo.ee);

Puidust vann: Khis (www.khisbath.com);

Dekoratiivne seinapaneel: Okka (www.okkastyle.com);

Ehitustööd (sh. eritööd): Work Now OÜ;

Valguslahendus (disain ja teostus): KVS valaistussuunnittelu OY (www.kodinvalaistussuunnittelu.fi);

Kangaslaed: MESK Strech-katto OY (www.meskstrechkatto.fi);


Köögitehnika: Energiasäästlikud Bosch masinad (www.bosch-home.ee);

Köögi ning majapidamisruumi kraanikausid ning segistid: Villeroy & Boch ning Gustavsberg;

Fotod: Niclas Mäkelä (Otavamedia OY).


Majaga (Lumimustikka, maja nr. 41) oli võimalik tutvuga Soome selleaastase elamumessi raames, mis toimus Seinäjoki linnas (Helsingist 360 km kaugusel), ajavahemikul 8.7.-7.8.2016. 

Rohkem infot messi ametlikul kodulehel: www.asuntomessut.fi


Osalemine Soome elamumessil on üks osa projektist registreerimisnumbriga EU49857, „Ekspordivõime arendamine sisenemiseks Skandinaavia ja Saksamaa turgudele“. Rohkem infot leiad siit.